O nas

Nie podoba się wam świat dookoła? Zamiast narzekać, wstańcie z kanapy i zacznijcie go zmieniać. Napełnijcie go wartościami, zarażając innych optymizmem i radością, która rodzi się z miłości Boga”.

Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Różańcową, która przejdzie trasą: Wschowa – Nowa Wieś – Hetmanice – Lgiń – Łysiny – Tylewice – Przyczyna Górna – Wschowa.

Będzie to modlitwa w intencji Polski, aby była wierna i posłuszna Woli Bożej. Będziemy prosić Świętego Andrzeja Bobolę o wstawiennictwo za naszą Ojczyznę o pokój, o jedność i zaniechanie wszelkich podziałów oraz o wierność Chrystusowi. Każdy też może zabrać indywidualne intencje w sercu.

Wyruszamy w trasę w piątek 6 października 2023r. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 18:00 w sanktuarium Matki Bożej Pani Pocieszenia czyli Świętego Józefa Oblubieńca NMP we Wschowie (Klasztor Ojców Franciszkanów).

Będziemy poruszać się całą grupą (forma pielgrzymkowa). Jeśli ktoś czuje taką potrzebę można wyruszyć w drogę w mniejszych grupach lub w samotności. Trasa liczy ok.25 kilometrów i wiedzie głównie drogami asfaltowymi lub utwardzonymi.

Na trasie będzie 20 stacji, przy których uczestnicy Drogi będą rozważać tajemnice Różańca z Części Radosnej, Światła, Bolesnej i Chwalebnej, a między stacjami pomodlimy się dziesiątkami różańca. Droga różańcowa zakończy się w kaplicy Jana Pawła II w klasztorze Ojców Franciszkanów we Wschowie, gdzie zachęcamy do zawierzenia siebie i naszej Ojczyzny Matce Bożej.

W trasę warto zabrać RÓŻANIEC, wygodne buty, kurtkę przeciwdeszczową, latarkę i KAMIZELKĘ ODBLASKOWĄ.

Na telefon można pobrać aplikację TRASEO, w której wyszukujemy trasę: Ekstremalny Różaniec Wschowa.

Zapisy na stronie: https://forms.gle/4iHFMtxUEuTwg1Sd7

Więcej informacji: 783 468 797 lub mmaciejaleksandrowicz@gmail.com